Az elektronikus aláírás a digitális transzformációs projektek kulcsfontosságú eleme. 2014 szeptembere óta az eIDAS Rendelet az EU összes tagállamában elismeri az elektronikus aláírások hitelességét. A hétköznapi tapasztalatunk azonban az, hogy még mindig hiányos a tudásunk az elektronikus aláírások egyes fajtáinak joghatásaival, kötelező erejével kapcsolatban egy-egy ország joghatósága alatt. A képzés világos útmutatást ad a mindennapi üzleti- és magánügyek elektronikus intézéséhez Magyarországon – kifejezetten a jogi kötelezettségvállalásra alkalmas és hazánkban hivatalosan elfogadott elektronikus aláírások szemszögéből.
A képzés során áttekintjük a Magyarországon hivatalosan elfogadható és érvényesíthető jogi kötelezettségvállalást lehetővé tevő e-aláírási megoldásokat, összehasonlító szempontok szerint. Elemezzük a hagyományos, tintával papírra írt kézjegy itthon elérhető elektronikus alternatíváit és ezek joghatásait. Továbbá kitekintünk a nemzetközi, határokon átívelő e-aláírás megoldásokra és ízelítőt adunk a digitális szerződéses életciklus és a jogi digitalizáció egyéb okos megoldásaiból is.
A webinárium egy 2 órás modulból áll. A feliratkozást követően a résztvevőknek (még a képzést megelőzően) megküldjük az "e-Aláírás Magyarországon - gyakorlati útmutató" című szakmai elemzést (PDF). Így lehetőséget adunk előzetesen is tájékozódni a képzés alapjául szolgáló szempontokról (e-aláírások eIDAS Rendelet szerinti besorolása, gyakorlati alkalmazási területei, eszközigénye, joghatásai) amiket a webinárium során részletesen kifejtünk. A résztvevőknek konkrét kérdésekkel is érdemes készülniük a webináriumra. A gyakorlatias célkitűzések megvalósulása érdekében a képzésünkön támogatjuk az interaktív kommunikációt és számítunk a résztvevők együttműködésére.
2 órás online képzés. 13:00 - 15:00 óra között.
A webinárium célja az, hogy gyakorlati szempontokat követve elemezzük és helyezzük perspektívába az e-aláírások hétköznapi használatát. Kiemelten foglalkozunk azokkal a megoldásokkal, amelyek az üzleti folyamatokat leginkább támogatják, ezzel jogi oldalról is elősegítve a magyar gazdaság digitális átállását.
A kurzus célja továbbá, hogy szakmai fórumot és tudásbázist biztosítson a résztvevők és az általuk képviselt szervezetek számára annak érdekében, hogy Magyarországon minél előbb meghonosulhassanakk azok a jogi technológiai ismeretek és gyakorlati alkalmazási modellek, amelyek régiónkban és nemzetközileg is irányadóak.
Vállalati jogászoknak, ügyvédeknek, üzleti döntéshozóknak és mindazoknak, akik digitális eszközök alkalmazásával szeretnék emelni a jogi és üzleti munkafolyamatok szakmai színvonalát és hatékonyságát.
pal.daniella@bib-edu.hu
pal.daniella@bib-edu.hu
Semmi baj, gondolkozz rajta, de jelezd nekünk az alábbi gombon, hogy érdeklődsz és mi szólunk az indulás előtt hátha meggondoltad magad.
Semmi baj, gondolkozz rajta, de jelezd nekünk az alábbi gombon, hogy érdeklődsz és mi szólunk az indulás előtt hátha meggondoltad magad.
Semmi baj, gondolkozz rajta, de jelezd nekünk az alábbi gombon, hogy érdeklődsz és mi szólunk az indulás előtt hátha meggondoltad magad.