A kiberbiztonsági ellenállóképesség jelentősége a cégek életében egyre nő, ahogy az informatikai rendszerektől való függés a digitalizáció térhódításával egyre erősebb. Ebben a környezetben a kiberbiztonsági incidensek vagy támadások kockázatai egyre súlyosabbak, ezért fontos, hogy reálisan fel tudjuk mérni és szükség esetén fejleszteni tudjuk cégünk kiberbiztonsági ellenállóképességét.
A kurzus során három különböző szempontból – a felügyeleti hatóság, a belső ellenőr és az informatikai biztonsági felelős szemszögéből – engednek betekintést az előadók abba, mit és hogyan érdemes vizsgálni, mérni vagy gyakorlatok során megvalósítani ahhoz, hogy minél pontosabb képet kaphassunk a szervezet kiberbiztonsági ellenállóképességéről.
Egynapos (6 tanórás) online képzés, 09:00 - 15:00 óra között.
I.: Mi az a kiberbiztonsági ellenállóképesség (cyber resilience)?
II.: Mit vár el az MNB a felügyelt intézményektől?
III.: Mit vizsgálhat a belső ellenőrzés a kiberbiztonsági ellenállóképességgel kapcsolatban?
IV.: Hogyan csináljuk jól a gyakorlatban? Tippek és trükkük egy gyakorló informatikai biztonsági szakértőtől
A kurzus célja áttekintést adni a kiberbiztonsági ellenállóképesség különböző szakmai megközelítéseiről és értékeléséről. A résztvevők átfogóan megismerkedhetnek a pénzintézeti szektorban elterjedt módszertanokkal és definíciókkal, valamint az érintett szakterületek szemszögéből gyakorlati példákon keresztük érthetik meg a különböző értékelési módszerek előnyeit.
A kurzust
A képzésen való részvétellel az ISACA (Information Systems Audit and Control Association) Magyarországi Egyesülete által CPE pontok ismertethetőek el!
prohaszka.aron@bib-edu.hu
prohaszka.aron@bib-edu.hu
Jelezd nekünk érdeklődésed a lenti gombra kattintva és tájékoztatni fogunk a kurzus pontos indulásáról.
Jelezd nekünk érdeklődésed a lenti gombra kattintva és tájékoztatni fogunk a kurzus pontos indulásáról.