A képzést a Budapesti Értéktőzsde által meghirdetett, a „KKV szektor hatékonyságának növelése, elsősorban tőzsdei bevezetést szolgáló intézkedések biztosítása révén” megnevezésű, GINOP-1.1.7-17 azonosítószámú projekt és a „BÉT Mentoring program a Közép-magyarországi régióban” c. kiemelt projekt keretében indul (A Felhívás kódszáma: BÉT-KMR-4). A képzés díja a kis- és középvállalkozások számára 100 százalékos támogatási intenzitással vissza nem térítendő de minimis támogatásként elszámolható. A Budapest Institute of Banking Zrt. a Budapesti Értéktőzsde Zrt. által akkreditált ESG képző intézmény.
A keret kimerülése közeledtével, a pályázatok a BÉT irányába történő beérkezési sorrendje az irányadó.
Az utóbbi években az ESG szemlélet - azaz a gazdálkodó szervezetek által kiváltott környezeti és társadalmi hatások, továbbá a vezetői döntéshozatali folyamatok szisztematikus értékelése és beépítése a szervezetek működésébe - globális térnyerésének vagyunk szemtanúi, amely a befektetői, finanszírozói és a vállalatvezetői érdekeltekre is nagy hatással van. Egyre inkább látható az, hogy az ESG szemlélet alkalmazása a hosszútávú nyereségesség kulcstényezőjévé válik, nem csupán a nagyobb vállalatok körében, de a KKV-k között is.
A képzés fő célja az ESG alapismertek és módszertani keretek átadása, a képzésen résztvevők felkészítése az ESG szemlélet térnyerését követő kihívásokra. A képzés hozzá kíván járulni a KKV-k fenntartható fejlődési céljainak megvalósításához olyan ismeretekkel rendelkező szakértők kibocsátásával, akik képesek felismerni a vállalatukat érintő és a fenntarthatósághoz kapcsolódó kockázatokat, valamint ezen kockázatok hatékony kezelésében rejlő üzleti lehetőségeket.
Elsősorban a KKV-k tulajdonosi és menedzsment rétegének, kiemelten a stratégiai döntéshozóknak. A képzést erős szemléletformáló célja okán azonban jó szívvel ajánljuk a marketing és PR területen dolgozó szakértőknek, továbbá minden olyan munkavállalónak is, akik érdeklődnek a fenntarthatóság témakörének vállalati működésre gyakorolt hatásai iránt.
Mert képzésünkön Magyarország elismert szakértőitől, első kézből sajátíthatják el a résztvevők az ESG szemléletmódot. Büszkék vagyunk arra, hogy objektív szemléletben mutatjuk be a fenntarthatóság témakörét, amely lehetőséget ad a résztvevők számára saját nézőpontjuk kialakítására és a vállalati értékteremtés egy új forrásának felismerésére.
A képzés során a résztvevők elméleti és gyakorlati tudást szereznek arról, hogy milyen elvárásokat támaszt velük szemben az ESG értékelés és jelentéstétel, melyek a legfontosabb ESG-kihívások, ESG-jogszabályok, ajánlások, vállalati ESG-adaptációs lépések és melyek a legfontosabb hazai és nemzetközi ESG-trendek. A résztvevők gyakorlatban hasznosítható tudást szereznek arról, hogy mindez hogyan ültethető át a KKV-k napi működésébe.
A képzés összeállítása során, arra törekedtünk, hogy minél több tudást adjunk át, figyelembe véve a KKV vezetők elfoglalt mindennapjait. Éppen ezért az 5x45 perces időtartamú képzésünk elméleti és gyakorlati képzési elemeket is felvonultatva segíti elő a téma elsajátítását a következő tematikával:
Képzés időtartama: 5*45 perc (9:00-13:15 két szünettel)
Képzési helyszín jelenléti oktatást választva: Mercure Budapest Castlehill
A képzés elvégzésével a Budapest Institute of Banking Zrt. a Budapesti Értéktőzsde Zrt. elismerését igazoló tanúsítványt állít ki.
Kaltenecker Károly
+36 30 147 0028
Pál Daniella
pal.daniella@bib-edu.hu
pal.daniella@bib-edu.hu