Az utóbbi években az ESG szemlélet - azaz a gazdálkodó szervezetek által kiváltott környezeti és társadalmi hatások, továbbá a vezetői döntéshozatali folyamatok szisztematikus értékelése és beépítése a szervezetek működésébe - globális térnyerésének vagyunk szemtanúi, amely a befektetői, finanszírozói és a vállalatvezetői érdekeltekre is nagy hatással van. Egyre inkább látható az, hogy az ESG szemlélet alkalmazása a hosszútávú nyereségesség kulcstényezőjévé válik.
A képzés elsősorban a pénzügyi szektorban dolgozó szakembereknek szól, akik szeretnének többet megtudni az éghajlatváltozásról, a fenntarthatóságról és a dekarbonizációról. A képzés új és keresett tudást kínál a befektetési és pénzügyi tanácsadási területen dolgozók számára. Ajánljuk az ESG iránt érdeklődő, a pénzügyi (bank, befektetés, biztosítás) szektorban, a más szakmában tevékenykedők és a pályakezdő frissdiplomások számára egyaránt. A képzést erős szemléletformáló célja okán azonban ajánljuk a marketing és PR területen dolgozó szakértőknek, továbbá minden olyan munkavállalónak is, akik érdeklődnek a fenntarthatóság témakörének vállalati működésre gyakorolt hatásai iránt.
A képzés célja, hogy a résztvevők megértsék az éghajlatváltozás hatásait, a fenntarthatóság fontosságát és a dekarbonizáció szükségességét a pénzügyi szektorban. A képzés gyakorlati példákon és esettanulmányokon keresztül mutatja be, hogy a pénzügyi intézmények hogyan kezelhetik az éghajlati kockázatokat és a szabályozási környezetet.
I. Klímaváltozás tudományos hátterének bemutatása
▪ Globális felmelegedés tudományos háttere
▪ Net Zero, 1.5 celsius, etc. értelmezése
▪ Párizsi egyezmény összefoglalása
▪ NGFS klímaszcenáriók bemutatása
▪ Fizikai és átállási kockázatok bemutatása, azonosítása ésértékelése
II. Szabályozási környezet:
▪ Globális szabályozási keretrendszer (SFDR, CSRD, TCFD, EU taxonómia, EKB/EBA)
▪ Magyarországi szabályozói környezet (MNB ajánlások, ESG törvény)
Gyakoralti példák bemutatása
o Dekarbonizáció: átállás az alacsony szén-dioxid-kibocsátásúgazdaságra
▪ Pénzügyi intézmények szén-dioxid-mentesítési stratégiái(Net Zero Alliances)
▪ Tudományalapú célok (SBTi, CDP) kitűzése a szén-dioxid-kibocsátás csökkentésére
o Transition investing
pal.daniella@bib-edu.hu
pal.daniella@bib-edu.hu
Jelezd nekünk érdeklődésed a lenti gombra kattintva és tájékoztatni fogunk a kurzus pontos indulásáról.
Jelezd nekünk érdeklődésed a lenti gombra kattintva és tájékoztatni fogunk a kurzus pontos indulásáról.