A mesterséges intelligencia térnyerése valamennyi területen, így a pénzügyi szektorban is innovatív változásokat hoz az elkövetkező években. Az MI-alapú megoldások már megjelentek a szervezetekben, és a meglévő folyamatok, munkakörök átalakításával és újak kialakításával, valamint a munkamódszerek hatékonyabbá tételével formálják, modernizálják a piacot, így az MI-megoldások ismerete és alkalmazása az elkövetkező években várhatóan a szakterületek és munkakörök jelentős részében már alapvető szükséglet lesz.
A kurzus bemutatja az MI kialakulásának és fejlődésének legjelentősebb mérföldköveit, a mesterséges intelligenciával kapcsolatos legfontosabb fogalmakat, az MI-vel kapcsolatos etikai dilemmákat, valamint a gépi tanulás és a mélytanulás módszereit, típusait, ezek alapjait és aktuális trendjeit. A résztvevők gyakorlatorientált módon megismerhetik az MI potenciális előnyeit, veszélyeit és legfőbb alkalmazási területeit a pénzügyi szektor tekintetében. Az elméleti alapozás mellett a képzés során a résztvevők a gyakorlatban is megismerkednek a promptolással, valamint a kifejezett programozási tudást nem igénylő, ún. low-code/no-code fejlesztőeszközökkel, melyek segítségével a képzés során egy saját, MI-alapú chatbotot is létrehoznak.
Pénzügyi szakembereknek, a hagyományos pénzügyi és a FinTech szektor szereplőinek, valamint minden, a digitalizáció és pénzügyi-technológiai innováció iránt érdeklődőnek. A kurzusra – végzettségtől és munkakörtől függetlenül – olyan jelentkezőket várunk, akik gyakorlatias módon szeretnének naprakész ismereteket szerezni a mesterséges intelligencia-megoldások működésével, felhasználási lehetőségeivel és legújabb trendjeivel, valamint az MI pénzügyi szektorban történő alkalmazásának meglévő és potenciális lehetőségeivel kapcsolatban.
A képzés elvégzését követően a résztvevők átlátják az MI technológiai részhalmazait, ismerni fogják az MI-vel kapcsolatos kulcsfogalmakat, és képessé válnak azok szabatos használatára. A kurzus elvégzését követően a résztvevők naprakész információkkal rendelkeznek az MI legfontosabb lehetőségeivel, kockázataival, pénzügyi alkalmazási területeivel és az MI-vel kapcsolatos aktualitásokkal és innovációkkal kapcsolatban. A résztvevők a kurzus során megismerik az alapvető promptolási technikákat, melyek segítségével képesek lesznek hatékonyan kommunikálni a legnépszerűbb nagy nyelvi modellekkel és melyek segítségével akár önállóan is képesek lesznek egyszerűbb adat- és MI-alapú megoldások elkészítésére.
1. modul: Bevezetés a mesterséges intelligencia (MI) alapjaiba és lehetséges felhasználási eseteibe
2. modul: A prompt engineering elmélete és gyakorlata
3. modul: A mesterséges intelligencia pénzügyi felhasználása
4. modul: Gyakorlati esettanulmány – Custom chatbot létrehozása low-code/no-code fejlesztőeszközökkel
Felhasználói szintű informatikai ismeretek, alapvető pénzügyi-közgazdasági ismeretek vagy ilyen irányú érdeklődés és alapszintű angol nyelvtudás.
Bruttó: 241 300 Ft
Bruttó: 241 300 Ft