Menü

Rejtett indexkövetés az aktív alapkezelésben - Valóban azt kapod a pénzedért, amiért fizetsz?

MIÉRT TARTJUK FONTOSNAK

Tudtad, hogy léteznek „aktívan” kezelt alapok, amelyek a valóságban szinte egy az egyben lekövetnek egy tőzsdei indexet? Ha nem, akkor ez a képzés neked szól! A rejtett indexkövetés (closet indexing) felismerése kulcsfontosságú a tudatos és felelős befektetési döntésekhez, hiszen egy ilyen stratégia a befektetőknek akár többletköltséget, a piaci szereplőknek pedig komoly versenytorzulást is okozhat. A closet indexing (rejtett indexkövetés) gyakorlata megkérdőjelezi az aktívan kezeltnek titulált alapok hitelességét, hiszen a valóságban sok esetben passzív stratégiát folytatnak.

A KURZUS TARTALMA

Felfedjük a closet indexing valódi jelentését, és megmutatjuk, miért fordulhat elő, hogy bizonyos „aktívan kezelt” alapok valójában passzívan követnek egy indexet. Megismered, milyen indikátorok (például R², béta, tracking error) segítenek ebben, és belelátást nyersz a szabályozói és piaci következményekbe. Történeteket, valós példákat és nemzetközi tapasztalatokat is bemutatunk, hogy átlátható képet kapj a tőkepiaci indexekről, a rejtett indexkövetésről és annak hatásairól.

KIKNEK AJÁNLJUK

Mindenkinek, aki a pénzügy, a befektetés vagy az alapkezelés területén dolgozik, és fontosnak tartja a naprakész, hiteles tudást. Kifejezetten ajánljuk befektetési alapkezelőknek, portfóliómenedzsereknek, elemzőknek, kockázatkezelőknek, compliance munkatársaknak vagy akár privát bankároknak, akik szeretnék átlátni a rejtett indexkövetés kockázatait és lehetőségeit.

A KURZUS CÉLJA

A résztvevők a képzést követően képesek lesznek felismerni és mérni a rejtett indexkövetés jeleit, értelmezni annak piaci és szabályozói vonatkozásait, valamint megérteni, hogyan befolyásolja a befektetők és az alapkezelők döntéseit. Ezzel elősegítik az átláthatóbb, megalapozottabb pénzügyi döntéshozatalt.

A KURZUS TÉMAKÖREI

  • A closet indexing fogalma és története
  • Aktív vs. passzív portfóliókezelés összehasonlítása
  • Kulcsmutatók (R², béta, tracking error) és alkalmazásuk közérthető nyelven
  • Motivációk és torzulások: miért születnek “ál-aktív” alapok?
  • Nemzetközi szabályozási példák (ESMA, norvég eset)
  • Hazai példák és egyes sikerdíjas alapok bemutatása

A KURZUS IDŐTARTAMA

A képzés egynapos, 1 napból áll, azaz 4*1,5 óra (1 tanóra = 45 perc) áll, mely alatt átfogó elméleti tudás és gyakorlatorientált példák segítségével mélyedünk el a closet indexing rejtelmeiben.

További információért látogass el a GY.I.K. oldalunkra
Tovább a GY.I.K. oldalra
Oktatásszervező
Pál Daniella

pal.daniella@bib-edu.hu

Ezeket a kurzusokat ajánljuk még Önnek