Az Egyesült Nemzetek Szervezete (ENSZ) szakértői szerint a bűncselekményekből származó, majd tisztára mosott pénz a világ GDP-jének 2,7 százalékát teszi ki, nagysága megfelel a fejlődő országok nemzeti összterméke 6–7 százalékának és tízszer nagyobb az Európai Unió-ból a fejlődő világnak érkező támogatásnál. Az illegális jövedelem nagysága és a nemzetközi gazdaságra gyakorolt negatív hatása miatt az XX. század végétől nemzetközi összefogás született az illegális jövedelemszerzés és a terrorizmus-finanszírozás ellen. Számos szervezet alakult és foglalkozik jelenleg is a pénzmosás és a terrorizmus-finanszírozás elleni hatékony eszközök, illetve módszerek folyamatos fejlesztésével. A nemzetközi és a hazai erőfeszítések fontos résztvevői a szabályozóhatóságok és maguk a pénzügyi intézmények. Az Európai Uniós rendelkezések hatására 2017 júniusától Magyarországon megjelent új jogszabályi környezet jelentős kihívást jelent a pénzpiaci szereplők, szolgáltatók számára.
A kurzus a résztvevők számára átfogóan mutatja be a pénzmosás és a terrorizmus-finanszírozás elleni küzdelem, valamint a pénzügyi és vagyoni korlátozó intézkedések végrehajtásának nemzetközi és hazai vonatkozásait és jogszabályi környezetét. A pénzügyi intézmények munkatársai számára magabiztos alaptudást kínál a korlátozó tevékenységek gyakorlati alkalmazására úgy, hogy a képzés kitér a pénzmosás és terrorizmus-finanszírozás bűnügyi aspektusaira is.
A kurzus alapvető célja, hogy a résztvevők:
A kurzus korszerű ismereteket kínál a pénzmosás és a terrorizmus-finanszírozás megelőzéséről és megakadályozásáról szóló 2017. évi LIII. törvény hatálya alatt álló szolgáltatók pénzmosás és terrorizmus-finanszírozás elleni, valamint pénzügyi és vagyoni korlátozó intézkedései végrehajtásában közreműködő munkatársainak. Ugyanígy ajánljuk a megfelelési (compliance) szakemberek és belső ellenőrök részére, illetve mindenki más számára is, aki a jövőben a pénzmosás és a terrorizmus-finanszírozás elleni küzdelem, valamint a pénzügyi és vagyoni korlátozások végrehajtása területén tervezi karrierjét.
A tanúsítvány megszerzésének feltétele, hogy a képzésen történő részvételt követően a résztvevők sikeres vizsgát tegyenek a tanultakból. A vizsga elektronikus formában kerül lebonyolításra. A vizsga teszt jellegű, 20 kérdést tartalmaz, legalább 80%-os jó válasz esetén sikeres.
A képzés elvégzésével a Budapest Institute of Banking (BIB) a Magyar Bankszövetség szakmai elismerését is igazoló tanúsítványt állít ki.
Mindkét nap: 9.00 - 17.00
A kurzust HIBRID eseményként szervezzük, így lehetősége van akár személyesen, akár online felületen is részt venni.
A Képesített pénzmosás és terrorizmus-finanszírozás elleni szakértő képzés vizsgával zárul. A képzés díja tartalmazza a vizsgadíjat - a sikertelen vizsgát követő pótvizsga díja nettó 10.000 Ft + 27% ÁFA.
A vizsga menete:
Jelezd nekünk érdeklődésed a lenti gombra kattintva és tájékoztatni fogunk a kurzus pontos indulásáról.
Jelezd nekünk érdeklődésed a lenti gombra kattintva és tájékoztatni fogunk a kurzus pontos indulásáról.